Poznajmy się :)

Zacznijmy nasze przywitanie od przedstawienia naszego autka :D
Po  niżęj znajdziecie którki opis, historię i fotkę, zapraszam :)

Honda Civic VI generacji- wierny towarzysz podróży


Poszukując pierwszego samochodu mój wybór padł na Hondę Civic VI generacji. Model, który nabyłem jest to wersja 5 drzwiowa przedliftowa wyprodukowana pod koniec 1996r w angielskich zakładach w Swindon. Auto kosztowało około 6tys złoty i mam je już ponad 2 lata przejechałem nim około 50tys km. Honda pochodzi z polskiego salonu w związku z czym jest dość ubogo wyposażona- posiada wspomaganie kierownicy, centralny zamek, elektryczne szyby oraz elektryczne lusterka. Z samochodu jestem zadowolony nie przysparza problemów w codziennym użytkowaniu. Najdroższą dotychczas naprawą była wymiana pękniętej przedniej szyby. Jest to znana wada tego modelu. Rdza wchodzi pod podszybie i szyba pęka. Koszt wymiany wraz z szybą to około 400-450zł w zależności od miasta. Zawieszenie jest dość odporne na nasze ‘’ drogi’’. Jednak stosując tanie zamienniki nawet co 20-25tys należy wymieniać sworznie w przednich wahaczach. Jest tam konstrukcja wielowahaczowa więc mamy po 2 wahacze na koło. Silnik zamontowany w moim samochodzie to najsłabsza jednostka napędowa- 1.4 16V. Nadaje autu dość dobre osiągi jak na tą pojemność. Ale wymaga używania wysokich obrotów. Jest to typowy wysokoobrotowy silnik Hondy. Zużycia paliwa waha się między 6-6.5l/100 km poza miastem do około 8-8.5l/100km w mieście.

Jednak największą bolączką Hondy Civic VI generacji jest słabe zabezpieczenie antykorozyjne. Jeśli ktoś będzie kupował ten model radziłbym zajrzeć pod plastikowe nakładki na progi gdyż w większości egzemplarzy kryją się tam dziury. Drugim miejscem na które warto zwrócić uwagę są tylne nadkola również bardzo podatne na korozję.

Poszukując samochodu do 7-8tys warto zainteresować się tym modelem Hondy. Należy koniecznie sprawdzić stan blacharski. Doprowadzenie progów i nadkoli do stanu idealnego może pochłonąć nawet 3tys złoty. Silnik dobrze znosi duże przebiegi jedynie z uszczelki pod pokrywą zaworów mogą pojawić się wycieki. Koszt naprawy nie jest wysoko uszczelka OEM Honda kosztuje około 80zł a wymiana koło 20-30zł.


 Komentarze

Popularne posty z tego bloga

KRZYŻTOPÓR, CZYLI ZAMEK W UJEŹDZIE

Nawiedzone domy- świętokrzyskie

SUDETY