Automobile- auta


LUKSUS W PRZYSTĘPNEJ CENIE

W cyklu samochody używane chcielibyśmy przedstawić Volvo 960. Jest to dość
niedoceniany na naszym rynku samochód, który obecnie można kupić w atrakcyjnej cenie.
Model ten zadebiutował w 1990 .r jako następca modelu 740/760. Produkowany był do 1998 r. Wielką zaletą tego modelu jest bardzo wysoki poziom wykonania, wyposażenia, oraz  bezpieczeństwa biernego. Samochód jest bardzo przestronny oraz posiada ogromny rozstaw osi 2770 mm. W 1993 r. przeszło face lifting podczas, którego wzbogacono wyposażenie min. o airbagi, climatronic oraz skórzaną tapicerkę., system SIPS (Side Impact Protection System). Jest to system zabezpieczający przed skutkami uderzeń bocznych.  System działa w ten sposób iż rozprasza siłę uderzenia na cały szkielet pojazdu. Model 960 posiada 2 silniku benzynowe o pojemności 2.5 l oraz 2.9 l, które dysponują mocą 170 Km, oraz 204 Km. Są one bardzo trwałe i do naprawy głównej silnika są w stanie pokonać nawet 500 tys. km. Cieszą się bardzo dobrą opinią użytkowników.  Jedyną wadą jeśli można to tak nazwać jest zużycie paliwa. Niestety duży silnik oraz duża masa pojazdu nie mogą pozostać bez wpływu na spalanie. Dla fanów Volvo było to ostatnie prawdziwe Volvo.  Kanciaste, o bardzo wysokiej jakości,  piękna klasyczna limuzyna. Kiedy pod koniec lat 90 Volvo przedstawiło modele C,S,V wielu wielbicieli szwedzkiej marki było zawiedzione wyglądem. Modele te nie posiadają nic z klasycznej linii nadwozia modelu 960 czy 850.
Obecnie dobrze utrzymane egzemplarze możemy nabyć za około 8-10 tys. złoty.
Za tą cenę otrzymujemy piękną limuzynę z bardzo bogatym wyposażeniem, mocnym benzynowym silnikiem, nadwozie jest ocynkowane więc nie ma problemu korozji. Ceny części nie należą do  bardzo wysokich. Przykładowo amortyzator przedni kosztuje około:  300 zł., zestaw rozrządu do silnika 2.9 to wydatek rzędu  400 zł., klocki hamulcowe przednie: koło 120-140 zł. Jak na tą klasę samochodu ceny są na akceptowalnym poziomie.
Podsumowując jeśli ktoś szuka limuzyny w szwedzkim stylu Volvo 960 jest świetnym wyborem. Jest duża, przestronna, komfortowa i sprawia niespodzianek podczas eksploatacji.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

KRZYŻTOPÓR, CZYLI ZAMEK W UJEŹDZIE

Nawiedzone domy- świętokrzyskie

SUDETY