Podróż po świętokrzyskim- ferie cz. 2Teraz, typowo dla tych, którzy ferie chcą spędzić na szaleństwach narciarskich i snowboardowych J
Oczywiście pragnę przypomnieć, że pozostajemy cały czas w regionie woj. Świętokrzyskiego!
Jeżeli zdecydujecie się pojechać w te rejony a zwłaszcza okolice Kielc, chcemy wam przedstawić niewielką miejscowość Widełki, w której funkcjonuje Stacja Narciarska!
Góra, po której można szaleć nazywa się Małzna i ma 408 m n.p.m. Stok jest długości 650 m, oraz ma 104m różnicy poziomu między dolną i górną stacją a także 54m szerokości. Średnie nachylenie to około 22%. Wyciąg czynny jest w sobotę i niedzielę w godzinach 10: 00 - 21: 00, a w tygodniu od godz. 10: 00-19: 00, bądź do ostatniego klienta.
Sam stok oczywiście jest oświetlony i możemy korzystać z usług instruktora.
W samej miejscowości Widełki znajduje się punkt początkowy żółtego szlaku turystycznego prowadzącego do Szydłowa, a przez samą miejscowość przechodzi niebieski szlak turystyczny z Chęcin do Łagowa. Niedaleko (ok. 1 km.) w kierunku północnego wschodu znajduje się rezerwat leśny „Zamczysko”.

Od siebie dodam, iż jeśli ktoś nie ma pomysłu na ferie, i nie chce wydać za dużo pieniędzy, jest to dobry pomysł na zimowy wyjazd! W okolicy Kielc funkcjonują gospodarstwa agroturystyczne, w których nie drogo można wykupić nocleg, a w ciągu dnia pozwiedzać, i poszaleć na stokach.

Dojazd: Drogą 764 z Kielc kierujemy się w stronę Daleszyc, z których do Widełek jest 15 km. Po drodze mijamy wieś Cisów, z której za ok. 8 km mamy skręt w lewo na miejscowość Widełki i dalej już prosto dojedziemy do celu.
Natomiast jadąc od drugiej strony, czyli Rakowa, tą samą drogą (764) mamy do przejechania 15 km, po których trzeba skręcić w prawo na Widełki.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

KRZYŻTOPÓR, CZYLI ZAMEK W UJEŹDZIE

Nawiedzone domy- świętokrzyskie